Slovenskí otužilci sa budú kúpať v jazere v nitrianskom parku, výťažky z akcie pôjdu na charitu

15. januára 2019

NITRA 15. januára (SITA) – Otužilci z celého Slovenska sa budú už po deviaty raz kúpať v studenej vode jazera v Mestskom parku na Sihoti v Nitre. Pri jazere Hangócka sa zídu v nedeľu 20. januára.

Organizátorom podujatia, ktoré sa koná pod záštitou primátora Nitry Mareka Hattasa, sú Ľadové medvede spod Zobora v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom v Nitre.

Výťažok pôjde na charitu

Program sa začne o 13:30 koncertom kapely Dr. Zetor, o 14:30 bude príhovor primátora, po ktorom vstúpia otužilci do vody. Na záver opäť zahrá kapela. Podujatie má aj charitatívny rozmer.

Výťažok zo štartovného, predaja nápojov a dobrovoľných príspevkov ľudí pôjde aj tento rok na nákladnú liečbu zdravotne postihnutej Sabinky Fajnorovej, ktorá sa narodila so svalovou hypotoniou. Podporiť ju možno aj zbierkou plastových vrchnákov.

Počet účastníkov stúpa

Počet účastníkov zimného plávania v Nitre každým rokom stúpa. Kým spočiatku ich bývalo okolo 100 až 200, v roku 2017 prišlo už 267 otužilcov a vlani dokonca 304.

Pri vlaňajšom kúpaní mala voda 4,5 stupňa, teplota vzduchu bola nula stupňov Celzia. Otužovanie v studenej vode je výbornou prevenciou pred chrípkou a zlepšuje kardiovaskulárny systém, odporúča sa však až po prehliadke u lekára.

Viac k témam: charita, charitatívne podujatie, otužilci
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí otužilci sa budú kúpať v jazere v nitrianskom parku, výťažky z akcie pôjdu na charitu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*