Sonja Kopčanová vycestovala na Miss Intercontinental 2023, predvedie sa v národnom kroji

2. decembra 2023

2.12.2023 (SITA.sk) – Druhá vicemiss Slovensko 2023 Sonja Kopčanová vycestovala na svetovú súťaž Miss Intercontinental 2023 do Egypta na Sinajský poloostrov do mesta Sharm El Sheikh.

Finále súťaže bude 15. decembra a zúčastnia sa na ňom miss z 80 krajín sveta. 23-ročná Sonja, študentka z Banskej Bystrice, bude reprezentovať ako slovenské, tak aj svoje hodnoty. Informovala o tom PR manažérka projektu Miss Slovensko Silvia Paprancová.

Šatka chránila aj zdobila

Sonja sa na Miss Intercontinental predvedie aj v národnom kroji z kolekcie Kruhy z dielne slovenskej módnej značky FakeFolk Michaely Hubert.

Národný odev, ktorý Sonja predvedie, vypovedá o ženách v tradičnej ľudovej kultúre, ktoré sa stretávali a vyspievali si svoje radosti a žiale. Ako uviedli organizátori súťaže Miss Slovensko, symbol šatky pretrváva. Kedysi bola symbolom ženskosti, skúšok či etáp. Raz chránila, inokedy zdobila.

„Dnes už len zdobí, ale symbol ostáva. Pocit, s ktorým nosí dnešná žena na hlave šatku, môže byť rovnaký. Pokora, hrdosť, národná identita. Moderné nevytláča tradičné. Inšpirujú sa navzájom, a to rukodelnosťou, estetikou, etikou,“ priblížili organizátori s tým, že národný kostým prináša vánok tradičného odevu v podobe výšivkárskeho umenia, moderného grafického dizajnu a návrhárskeho rukopisu.

Symbol pôvabu

Súťaž Miss Intercontinental sa stala symbolom pôvabu a krásy Organizácie Spojených národov a v roku 2022 si pripomenula 50. výročie. Verejnosti je známa ako prehliadka najvyrovnanejších žien sveta. Miss Intercontinental reflektuje aj na zmeny vo svete.

Držiteľky titulu urobili významné kariéry vo vláde, v obchode, vo finančníctve, filme a v móde. Sú to ženy plné sily a pôvabu, odhodlania a inteligencie, štýlu a obsahu,“ priblížili organizátori Miss Slovensko.

Hlasovanie spustili v novembri

Poslednou víťazkou súťaže je aktuálna Miss Intercontinental 2022 – Le Nguyen Bao Ngoc z Vietnamu. Slovensko zastupovala na ostatnej súťaži I. Vicemiss 2021 Sylvia Šulíková, ktorá postúpila aj do top 20. Sonju je možné podporiť hlasovaním.

Hlasovanie spustili 21. novembra na stránke missintercontinental.choicely.com. Miss s najväčším počtom hlasov automaticky postúpi medzi sedem najlepších a získa cenu People´s Choice Award, a druhá najúspešnejšia kandidátka v hlasovaní postúpi taktiež automaticky do semifinále súťaže.

Viac k témam: Miss Intercontinental, Miss Slovensko, Miss Slovensko 2023
Zdroj: SITA.sk – Sonja Kopčanová vycestovala na Miss Intercontinental 2023, predvedie sa v národnom kroji © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*