Španielska polícia zlikvidovala na juhu krajiny tajný podzemný závod na výrobu cigariet

20. februára 2020

20.2.2020 (Webnoviny.sk) – Španielska polícia zlikvidovala tajný podzemný závod na výrobu cigariet, ktorý sa nachádzal v hĺbke štyri metre pod stajňou pre kone na juhu krajiny v provincii Málaga. Podľa polície ide o prvý odhalený tajný závod na cigarety v Európskej únii.

Španielska polícia a Europol vo vyhláseniach, ktoré zverejnili vo štvrtok, uviedli, že zatkli 20 ľudí z Británie, Ukrajiny a Litvy. Podľa Europolu v podzemnom závode objavili ubytovne pre pracovníkov.

Vstup do závodu, ktorý vyrábal od roku 2019, bol zakrytý nákladným kontajnerom. Europol dodal, že zamestnanci boli nútení pracovať v mimoriadne nebezpečných a toxických podmienkach.

Španielska Civilná garda informovala, že členmi gangu boli väčšinou Briti. V tajnom závode zhabali 3 milióny cigariet, množstvo hašiša a marihuany a tiež tri zbrane.

Aj keď bude Veľká noc iná ako zvyčajne, v Tescu sme tu pre vás

6.4.2020 (Webnoviny.sk) - V obchodoch Tesca je bezpečnosť zákazníkov a kolegov vždy na prvom mieste. Za súčasných mimoriadnych okolností reťazec starostlivo chrán...

Viac k témam: nelegálne cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielska polícia zlikvidovala na juhu krajiny tajný podzemný závod na výrobu cigariet © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*