Športovci na Slovensku sú zanedbávaní, tvrdí Kollár a podporuje vznik nového ministerstva

14. januára 2019

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – Hnutie Sme rodina – Boris Kollár v pondelok poukázalo na zle nastavený systém športu na Slovensku a na nezáujem štátu pri podpore mladých športových talentov.

Zvolal otrasnú tlačovku

Zároveň jeho predstavitelia reagovali na pondelkovej tlačovej konferencii na aktuálnu kauzu týkajúcu sa slovenskej juniorskej hokejovej reprezentácie, v rámci ktorej útočníci Martin Pospíšil a Miloš Fafrák verejne kritizovali postupy realizačného tímu a najmä trénera Ernesta Bokroša.

„Dlhé roky som hrával hokej v tom istom klube ako Martin Pospíšil aj jeho bratia a nemôžem o nich povedať nič zlé“, uviedol predseda mládežníckej organizácie Mladí pomáhajú , ktorý podporil oboch spomenutých hokejistov a zároveň vyjadril svoje výhrady voči koučovi Bokrošovi a jeho obhajobe na tlačovej konferencii po návrate zo svetového šampionátu.

„Zvolal jednu otrasnú tlačovku a neštítil sa na ňu zobrať dvoch chalanov, ktorí ledva stihli priletieť z ťažkého turnaja. Jeden tam stiahol snáď bandasku vody a druhý dokopy nič nepovedal. K čomu to bolo dobré? Prečo ich takto verejne postavil do hlúpej situácie? To táto tlačovka mala byť dôkazom pravdy a ako svedkovia mali slúžiť dvaja zneužití hráči?“

Otec Petry Vlhovej nespával

Predseda hnutia Boris Kollár v pondelok podporil iniciatívu na vznik nového ministerstva, ktoré sa by sa venovalo výlučne športu. V spolupráci s mládežníckou organizáciou Mladí pomáhajú chce zároveň pripraviť koncepciu podpory športu, ktorá by viedla mládež k pohybovým aktivitám už od základných škôl a vzbudila by záujem o šport napriek neľahkej situácii a dlhodobému nezáujmu zo strany štátu. Tá je viditeľná aj pri najlepších slovenských športovcoch.

„Veď si zoberme napríklad našu skvelú reprezentantku Veroniku Velez-Zuzulovú, aby mala na sezónu, tak jej otec musel robiť cez leto výškové práce. Inak to nebolo ani u Petry Vlhovej, ktorej otec sa musel zadlžiť, že v noci nespával,“ povedal Petriska, na ktorého nadviazal Kollár.

„Roky tu športovcov zanedbávame, naťahajú sa so svojimi zväzmi o každú hlúposť a potom príde niekto a povie im ‚poď k nám, budeš sa sústrediť už len na svoje výkony a o ostatné sa my postaráme.‘ Tak prečo by nešli?“

Viac k témam: Sme Rodina Boris Kollár
Zdroj: Webnoviny.sk – Športovci na Slovensku sú zanedbávaní, tvrdí Kollár a podporuje vznik nového ministerstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*