Stovky ľudí na strednom Slovensku sú bez elektriny, problémy spôsobujú ťažký sneh a vietor

16. januára 2019

BRATISLAVA 16. januára (WebNoviny.sk) – Na strednom Slovensku pre nepriaznivé počasie znova vypadávajú dodávky elektriny.

„Vplyvom nepriaznivého počasia, najmä hustého sneženia, v noci z utorka na stredu na severe stredného Slovenska sme zaznamenali ďalšie poruchy na elektrických vedeniach,“ informoval agentúru SITA hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

Bez prúdu je podľa neho približne 800 odberných miest. Mimo prevádzky je spolu 40 trafostaníc.

Poruchy na úrovni vysokého napätia

Stredoslovenskí energetici riešia poruchy na úrovni vysokého napätia v obciach Kolárovice (okres Bytča), Dlhá nad Kysucou, Nová Bystrica – časť Vychylovka (všetky okres Čadca) a v žilinskej mestskej časti Vranie. V okrese Martin evidujú energetici problém v Turanoch.

Na Liptove sú niektorí odberatelia bez elektriny v obciach Ľubochňa (okres Ružomberok) a Kráľova Lehota – časť Svarín (okres Liptovský Mikuláš). „V Prievidzskom okrese nejde elektrina niektorým odberateľom v Handlovej, konkrétne v mestskej časti Nová Lehota,“ dodal Gejdoš.

Popadané stromy na vedení

Väčšinu porúch spôsobil podľa neho ťažký mokrý sneh a vietor.

„Vo viacerých lokalitách popadali na elektrické vedenie stromy a pretrhali vodiče. Niektoré poruchy sa už elektrikárom podarilo presne lokalizovať, ale časť z nich musia ešte vyhľadať v teréne. Tak ako v predchádzajúcich dňoch im prácu komplikuje ťažko prístupný a rozmočený terén, prípadne vysoká vrstva snehu,“ zdôraznil Gejdoš.

Stredoslovenská distribučná žiada odberateľov o trpezlivosť. „Pracovníci SSD robia všetko pre to, aby obnovili dodávku elektriny pre odberateľov v čo najkratšom čase. V niektorých prípadoch však musia byť trpezliví,“ konštatoval Gejdoš.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tisícky ľudí na severe Slovenska boli bez elektriny, mokrý a ťažký sneh poškodil vedenie

Viac k témam: sneh, snehová kalamita, stredoslovenská distribučna, výpadok elektriny
Zdroj: Webnoviny.sk – Stovky ľudí na strednom Slovensku sú bez elektriny, problémy spôsobujú ťažký sneh a vietor © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*