Študenti môžu pomôcť vyriešiť konkrétne problémy miest a obcí v súvislosti s vodou

14. januára 2019

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – Obce a mestá, združenia a firmy môžu opäť nominovať svoje konkrétne problémy s vodou do súťaže Pre vodu, ktorú organizuje Nadácia Ekopolis.

Šetrné k prírode

Jej cieľom je prispieť k zodpovednému a efektívnemu nakladaniu s vodou prostredníctvom opatrení šetrných k prírode. Samosprávy či firmy týmto spôsobom hľadajú riešenia problémov, ktoré sa týkajú zadržiavania alebo využitia dažďovej vody, sucha, povodní, vyplavovania pôdy z polí alebo čistenia vody.

Riešenia im poskytnú mladí ľudia a študenti, ktorí pre zadané problémy vypracujú projekty. Ambíciou súťaže je prepájať nadaných mladých ľudí s tými, ktorí hľadajú inšpirácie a riešenia konkrétnych problémov s vodou. Nad 4. ročníkom súťaže prebral záštitu minister životného prostredia László Sólymos.

„Vďaka súťaži chceme nájsť zaujímavé a inšpiratívne riešenia problémov hospodárenia s vodou, úspor vody a efektívne riešenia nakladania s vodou. Nápady od mladých ľudí by mohli zmeniť pohľad ďalších samospráv, škôl, úradníkov aj širokej verejnosti na udržateľné a zodpovedné spôsoby vodného hospodárstva,“ vysvetlila Martina Paulíková, programová manažérka súťaže.

Finančná odmena

V prvej časti súťaže musia samosprávy, školy alebo firmy do 3. februára popísať a zaslať svoje problémy, ktoré sa týkajú vody. Následne si z nich študenti a mladí ľudia vo veku od 18 do 30 rokov budú môcť vybrať tému pre vypracovanie súťažného návrhu. Môžu však spracovať aj svoj vlastný nápad, ktorý bude mať inovatívny a inšpiratívny prínos pre zodpovedné hospodárenie s vodou.

Do finále postúpia najlepšie projekty, ktoré budú autori prezentovať pred odbornou porotou. Zapojené samosprávy a organizácie dostanú po skončení súťaže návrhy riešení a budú ich môcť využiť tak, ako budú potrebovať. Uzávierka študentských prác bude 30. septembra. Ocenené návrhy mladých ľudí získajú odmenu 1 000, 500 a 200 eur.

Viac k témam: minister životného prostredia SR, Ministerstvo životného prostredia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Študenti môžu pomôcť vyriešiť konkrétne problémy miest a obcí v súvislosti s vodou © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*