Štyria mladíci plánovali útok na malú moslimskú komunitu, polícia objavila nielen desiatky zbraní

23. januára 2019

GREECE 23. januára (WebNoviny.sk) – V americkom štáte New York zatkli troch dospelých mužov a 16-ročného chlapca, ktorí plánovali útok na malú moslimskú komunitu Islamberg.

Tú v 80. rokoch minulého storočia založil pakistanský duchovný. Obvinení sú 18-ročný Andrew Crysel, 19-ročný Vincent Vetromile a 20-ročný Brian Colaneri, pričom meno najmladšieho člena skupiny nezverejnili. Prví traja menovaní sa v stredu postavia pred súd.

Polícia uviedla, že pochádzajú z mesta Greece. Vyrobili najmenej tri výbušné zariadenia, ktoré našli v dome 16-ročného mladíka. Na iných miestach objavili 23 strelných zbraní. Šéf tamojšej polície Patrick Phelan potvrdil, že s vyšetrovaním začali po tom, ako im dal tip spolužiak 16-ročného tínedžera.

Niektorí považujú komunitu Islamberg za výcvikový tábor pre teroristov. V roku 2017 zatkli Roberta Doggarta z Tennessee, ktorý dva roky predtým plánoval podpáliť tamojšiu mešitu. V roku 2015 sa vyhrážal komunite John Ritzheimer z Arizony.

Viac k témam: moslimovia, polícia, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Štyria mladíci plánovali útok na malú moslimskú komunitu, polícia objavila nielen desiatky zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*