Súd rozhodne o väzbe v kauze vraždy Basternáka, v tomto prípade je obvinená aj Alena Zs.

25. januára 2019

BRATISLAVA 25. januára (WebNoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica bude v sobotu o 13:00 rozhodovať o väzbe obvinených v kauze vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka.

Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjákova. V tomto prípade čelí obvineniu aj Alena Zs. ktorá v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky figuruje ako údajná objednávateľka. Momentálne je väzobne stíhaná.

Polícia vo štvrtok informovala, že vyšetrovateľ na základe vykonaných úkonov a vyhodnotenia dôkaznej situácie z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy formou účastníctva obvinil Romana O., Vladimíra M., Ladislava V. a Alenu Zs. Exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka zavraždili v marci 2010. Za úkladnú vraždu odsúdili Štefana Kaluzu, ktorý dostal 25 rokov. Polícia však pracovala s verziou, že vraždu si niekto objednal.

Viac k témam: Špecializovaný trestný súd SR, vražda, vražda exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd rozhodne o väzbe v kauze vraždy Basternáka, v tomto prípade je obvinená aj Alena Zs. © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*