Šutaj Eštok sa ospravedlnil sudcovi Kubišovi za svoj výrok, vydané opatrenie však naďalej považuje za nezákonné

14. novembra 2023

14.11.2023 (SITA.sk) – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa ospravedlnil sudcovi Mestského súdu Bratislava IV Michalovi Kubišovi za vyjadrenie, že by mu malo hroziť disciplinárne stíhanie za nezákonné rozhodnutie v prípade odvolaného viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša.

Ako napísal na sociálnej sieti, jeho vyjadrenie neprospelo vecnej diskusii, aká je v podobných prípadoch nevyhnutná, a mohlo sa dotknúť celého sudcovského stavu, čo ho mrzí.

Nechce byť ako iní politici

Nechcem byť ako bývalá ministerka spravodlivosti alebo iní politici bývalej vládnej koalície, ktorí sa vyjadrovali nedôstojne na adresu viacerých sudcov,“ povedal Šutaj Eštok.

Zároveň zdôraznil, že naďalej trvá na tom, že neodkladné opatrenie vydané týmto sudcom je nezákonné, nemalo byť vôbec vydané a už vonkoncom v danom znení, a ministerstvo vnútra sa proti nemu bude brániť všetkými dostupnými právnymi cestami.

Debata o nezákonnosti tohto rozhodnutia však musí ostať v čisto vecnej rovine,“ dodal minister vnútra.

Sudca sa dopustil trestného činu

Šutaj Eštok v súvislosti s rozhodnutím, že sa policajný viceprezident Branko Kišš môže vrátiť do práce uviedol, že sudca Kubiš sa svojím rozhodnutím možno dopustil trestného činu.

Povedal tiež, že vyvodenie disciplinárnej zodpovednosti konzultoval aj s ministrom spravodlivosti, ktorý bude rozhodovať, či je potrebné proti menovanému sudcovi začať disciplinárne konanie.

Viac k témam: disciplinárne stíhanie, Minister vnútra SR, Ospravedlnenie, Sudca, viceprezident Policajného zboru SR
Zdroj: SITA.sk – Šutaj Eštok sa ospravedlnil sudcovi Kubišovi za svoj výrok, vydané opatrenie však naďalej považuje za nezákonné © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*