Svetoví lídri dúfajú v obnovenie spolupráce s USA, v Bidenovi vidia silného spojenca

21. januára 2021

21.1.2021 (Webnoviny.sk) – Svetoví lídri vo svojich radoch privítali nového amerického prezidenta Joea Bidena, pričom sa vyjadrili, že najakútnejšie problémy, vrátane pandémie ochorenia COVID-19 a klimatické zmeny si vyžadujú multilaterálnu spoluprácu, čiže prístup, z ktorého sa jeho predchodca Donald Trump vysmieval.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Inaugurácia 46. prezidenta USA Joea Bidena vo Washingtone

Silnejší pri ochrane planéty

S Bidenom „budeme silnejší pri riešení výziev našich čias. Silnejší pri budovaní našej budúcnosti. Silnejší pri ochrane našej planéty,“ napísal na Twitteri francúzsky prezident Emmanuel Macron. „Vitajte späť v Parížskej dohode!“ dodal.

Biden „rozumie dôležitosti spolupráce medzi národmi,“ uviedol bývalý kolumbijský prezident a nositeľ Nobelovej ceny mieru Juan Manuel Santos, ktorý z úradu odišiel v roku 2018. „Ak nebudeme spolupracovať, všetky krajiny, v boji proti klimatickým zmenám, tak všetci zahynieme,“ upozornil.

Dôležitá správa: Kupujte respirátory! Kde ich budeme musieť nosiť a kde rúška?

Klasické rúška už nestačia. Slováci teraz musia zháňať FFFP2 respirátory. Takéto nové opatrenie vzišlo z rokovania premiéra s odborníkmi. ...

Čína sa teší na spoluprácu

Peking, ktorého vzťahy s USA sa prudko zhoršili pre rozšírenú frustráciu vo Washingtone zo stavu ľudských práv v Číne a pre obvinenia, že Čína kradne technológie, vyjadril opatrnú nádej v súvislosti so zmenou v Bielom dome.

„Čína sa teší na spoluprácu s novou administratívou pri podpore zdravého a stabilného vývoja čínsko-amerických vzťahov a pri spoločnom riešení globálnych problémov vo verejnom zdraví, v oblasti klimatických zmien a ekonomického rastu,“ napísal na Twitteri čínsky veľvyslanec v USA Cchuej Tchien-kchaj.

Viac k témam: inaugurácia prezidenta, medzinárodné vzťahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Svetoví lídri dúfajú v obnovenie spolupráce s USA, v Bidenovi vidia silného spojenca © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*