Takmer 90 miliónov turistov vlani zavítalo do Španielska, ktoré chce konkurovať Francúzsku

16. januára 2019

MADRID 16. januára (WebNoviny.sk) – Do Španielska v minulom roku prišlo rekordných 82,6 mil. zahraničných turistov. Informovala o tom v stredu španielska ministerka priemyslu, obchodu a turizmu Reyes Marotová.

Uviedla pritom, že údaje za vlaňajšok ukazujú, že krajina je naďalej konkurencieschopná a bojuje o to, aby predbehla Francúzsko, ktoré bolo v roku 2017 najviac navštevovanou destináciou na svete s 87 miliónmi turistov. Údaje o počte zahraničných turistov za minulý rok Francúzsko ešte nezverejnilo.

Ministerka Marotová uviedla, že vlani sa počet zahraničných návštevníkov Španielska medziročne zvýšil o takmer jedno percento. Zahraniční turisti v Španielsku v roku 2018 minuli takmer 90 mld. eur, čo bol rast o 3,1 percenta.

Šéf španielskeho inštitútu turizmu Turespaňa Héctor Gómez však upozornil, že odchod Veľkej Británie z Európskej únie a možné voľby v Španielsku sťažujú odhady vývoja turizmu v priebehu roka 2019.

Viac k témam: cestovný ruch, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Takmer 90 miliónov turistov vlani zavítalo do Španielska, ktoré chce konkurovať Francúzsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*