Taliansky premiér ukazuje neveriacim čísla. Ak by COVID-19 nebol, nezomrelo by ani 35-tisíc ľudí

5. septembra 2020

5.9.2020 (Webnoviny.sk) – Taliansky premiér Giuseppe Conte odkázal ľuďom, ktorí popierajú súčasnú pandémiu nového koronavírusu, aby sa pozreli na čísla o infikovaných a mŕtvych. Reagoval tak na to, že sa v Ríme v sobotu koná protest popieračov pandémie a odporcov rúšok a vakcín.

„Všetkým ľuďom, ktorí sa dnes (v sobotu 5. septembra, pozn. redakcie) schádzajú v Ríme a ktorí si myslia, že pandémia neexistuje, odpovedáme číslami. Viac ako 274-tisíc nakazených a zhruba 35-tisíc mŕtvych. Bodka,“ vyhlásil predseda Talianskej vlády.

Denný prírastok nových prípadov v Taliansku, ktoré koronavírus na začiatku pandémie v Európe tvrdo zasiahol, v piatok prekročil viac ako 1 700. To je najviac od začiatku mája.

Mnoho nedávnych infekcií sa objavilo u vracajúcich sa dovolenkárov, väčšina z nich boli mladí ľudia. Conte vysvetlil, že v prípade zhoršenia situácie budú „môcť zasiahnuť cielene a veľmi obmedzene“, aby zvládli akýkoľvek dramatický nárast.

Viac k témam: Koronavírus, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansky premiér ukazuje neveriacim čísla. Ak by COVID-19 nebol, nezomrelo by ani 35-tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*