Tisícky študentov protestovali v Európe proti nečinnosti v boji proti klimatickým zmenám

18. januára 2019

BERLÍN 18. januára (WebNoviny.sk) – Tisícky študentov v piatok protestovali v Nemecku a vo Švajčiarsku proti nedostatočným opatreniam na boj proti klimatickým zmenám.

Demonštrácie inšpirovala študentka Greta Thunberg, ktorá v tejto veci vo Švédsku každý týždeň organizuje takzvaný „školský štrajk“. Protesty sa uskutočnili v desiatkach miest. Mnohí účastníci použili na sociálnych sieťach hashtag #FridaysForFuture, aby iniciatívu zviditeľnili aj na internete.

V Berlíne sa demonštranti zamerali na nadchádzajúce rozhodnutie politikov o ukončení využívania uhlia v krajine. Nemecko sa stále veľmi spolieha na hnedé uhlie, ktoré produkuje veľké množstvá skleníkových plynov.

Výbor expertov by mal tento mesiac zverejniť nezáväzné odporúčania o tom, ako by Nemecko mohlo v najbližších desaťročiach dosiahnuť prechod z využívania uhlia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Viac k témam: klimatické zmeny, protesty, študenti
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisícky študentov protestovali v Európe proti nečinnosti v boji proti klimatickým zmenám © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*