Toskánsko chce zaviesť povinné nosenie rúška mimo domova, každý obyvateľ dostane tri kusy

6. apríla 2020

6.4.2020 (Webnoviny.sk) – Taliansky región Toskánsko plánuje prikázať svojim obyvateľom povinné nosenie rúšok pri pobyte mimo svojich domovov.

Viac o téme: Koronavírus

Na rozdiel od štátov, ktoré takéto nariadenie prijali už dávnejšie, teda predovšetkým Slovenska a Českej republiky, však Toskánsko nenechá na samotných obyvateľov, aby si rúška ušili alebo si ich zohnali po svojej línii, ale im ich rozdá.

Dobrovoľníci pracujúci pre miestny Úrad civilnej ochrany rozdistribuujú každému z obyvateľov tohto 3,7-miliónového regiónu po tri rúška.

Až následne, keď si úrady overia, či už všetci obyvatelia dostali svoje rúška, vstúpi do platnosti nariadenie o ich povinnom nosení na verejnosti, informujú talianske médiá.

ATALIAN SK: Súťaž v UNLP Košice sme vyhrali s najlepšou cenou

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť ATALIAN SK s.r.o. ako súčasť skupiny ATALIAN SERVEST GROUP, ktorá je najväčším poskytovateľom upratovacích a dezinfekčných služieb v ...

V Toskánsku bola zatiaľ nákaza koronavírusom potvrdená u takmer 6-tisíc osôb.

Viac k témam: Koronavírus, rúška
Zdroj: Webnoviny.sk – Toskánsko chce zaviesť povinné nosenie rúška mimo domova, každý obyvateľ dostane tri kusy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*