Trnavský kraj spúšťa projekt participatívneho rozpočtu, občania v ňom rozhodnú o rozdelení peňazí

15. januára 2019

TRNAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj spúšťa projekt participatívneho rozpočtu. V prvom ročníku budú môcť obyvatelia kraja rozhodovať o rozdelení čiastky 250 000 eur na komunitné projekty, napríklad v oblasti kultúry, športu, úprav verejných priestranstiev alebo v sociálnej sfére.

Kraj v tejto súvislosti pripravil sériu verejných stretnutí, na ktorých chce záujemcom o podporu projektu poskytnúť všetky informácie o postupe pri podávaní žiadosti o peniaze z participatívneho rozpočtu.

Prvé z verejných stretnutí bude v utorok v Skalici, ďalšie budú v Šaštíne – Strážach, Senici, Piešťanoch, Hlohovci, Galante, Seredi, Dunajskej Strede, Šamoríne, Boleráze. Záverečné stretnutia k participatívnemu rozpočtu budú 6. februára v Trnave a 7. februára vo Veľkom Mederi.

O podpore jednotlivých projektov občanov, občianskych združení alebo neziskových organizácií bude rozhodovať deliberácia, teda hodnotenie podľa vopred stanovených kritérií, ako aj elektronické hlasovanie obyvateľov Trnavského kraja nad 15 rokov.

Deliberačné fóra pre jednotlivé okresy budú zložené z jedného krajského poslanca, dvoch pracovníkov Úradu Trnavského samosprávneho kraja a dvoch zástupcov občianskej verejnosti.

Viac k témam: hlasovanie, rozpočet, TTSK Trnavský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavský kraj spúšťa projekt participatívneho rozpočtu, občania v ňom rozhodnú o rozdelení peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*