Troch obvinených v prípade výbuchu plynu v Prešove poslal okresný súd do väzby

9. decembra 2019

9.12.2019 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 9. decembra 18:20

Okresný súd v Prešove na svojom pondelkovom neverejnom zasadnutí rozhodol o väzbe troch obvinených v prípade výbuchu plynu v obytnom bloku na Mukačevskej ulici v Prešove. Dôvodom je, aby obvinení nemohli ovplyvňovať svedkov alebo mariť vyšetrovanie. Trojica sa proti rozhodnutiu odvolala.

„Obvinených v predmetnej trestnej veci vzal sudca pre prípravné konanie do väzby zhodne na základe dôvodnej obavy, že by mohli pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie,“ uviedla hovorkyňa súdu Ivana Petrufová.

Štefan Svitko je už doma, tohtoročný Dakar bol preňho po mentálnej stránke najťažší

19.1.2020 (Webnoviny.sk) - V konečných výsledkoch sa mu nepodarilo preniknúť do elitnej desiatky, napriek tomu sa domov vrátil spokojný. Slovenský motocyklista ...

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch plynu v bytovom dome v Prešove (fotografie)

Dodala, že proti rozhodnutiu Okresného súdu Prešov podali účastníci sťažnosť, o ktorej rozhodne krajský súd. Sudca okresného súdu naopak zamietol návrh prokurátorky Okresnej prokuratúry Prešov na vzatie obvinených do takzvanej útekovej väzby.

Piatkové nešťastie v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove má sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. V Prešove naďalej platí vyhlásená mimoriadna situácia.

Viac k témam: výbuch plynu
Zdroj: Webnoviny.sk – Troch obvinených v prípade výbuchu plynu v Prešove poslal okresný súd do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*