Trumpovho spolupracovníka Rogera Stonea prepustili na kauciu, všetky obvinenia odmieta

26. januára 2019

WASHINGTON 26. januára (WebNoviny.sk) – Blízkeho spolupracovníka prezidenta USA Donalda Trumpa Rogera Stonea prepustili na kauciu 250-tisíc dolárov (v prepočte približne 220-tisíc eur). Pred washingtonský súd sa opäť postaví v utorok.

Politického konzultanta, lobistu a stratéga, ktorý krátko pracoval na Trumpovej prezidentskej kampani pred voľbami v roku 2016, zadržali v piatok ráno počas razie v jeho dome vo Fort Lauderdale na Floride. Urobili tak v rámci vyšetrovania údajného zasahovania Ruska do prezidentských volieb, ktoré vedie špeciálny prokurátor Robert Mueller. Stone čelí obvineniam v siedmich bodoch obžaloby.

Súdne dokumenty v Stoneovom prípade poskytujú podrobnosti o tom, ako sa pracovníci Trumpovej kampane v lete 2016 aktívne usilovali o politické výhody zo zverejnenia ukradnutých materiálov poškodzujúcich kampaň Hilary Clintonovej. Podľa dokumentov poprednému predstaviteľovi kampane „nakázali„, aby kontaktoval Stonea a spýtal sa ho na dodatočné zverejňovanie a na „ďalšie poškodzujúce informácie„, ktoré mal sever WikiLeaks „v súvislosti s Clintonovej kampaňou„.

Na Stoneovo zadržanie už reagoval aj Biely dom. Jeho hovorkyňa Sarah Huckabee Sanders uviedla, že zadržanie niekdajšieho poradcu s prezidentom nemá nič spoločné. Stone obvinenia odmieta.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trumpovho spolupracovníka Rogera Stonea prepustili na kauciu, všetky obvinenia odmieta © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*