Tsipras požiada o vyslovenie dôvery voči jeho vláde, reaguje na rezignáciu Kammenosa

13. januára 2019

ATÉNY 13. januára (WebNoviny.sk) – Grécky premiér Alexis Tsipras tento týždeň požiada parlament o vyslovenie dôvery voči jeho vláde. Reagoval tak na rezignáciu ministra obrany Panosa Kammenosa.

Ten sa rozhodol odstúpiť po tom, ako macedónsky parlament odhlasoval zmenu názvu krajiny na Republiku Severné Macedónsko, na ktorom sa Skopje dohodlo so susedným Gréckom. Minister je proti dohode medzi krajinami. Kammenos tiež povedal, že jeho pravicová strana Nezávislí Gréci odchádza z vlády.

Tsipras si zjavne verí, že bude mať potrebných 151 hlasov na vyslovenie dôvery a tiež na odhlasovanie zmeny názvu Macedónska, keďže Nezávislí Gréci mali len sedem kresiel. Premiér tiež potvrdil, že novým ministrom obrany sa stane Evangelos Apostolakis.

Kammenos na tlačovej konferencii uviedol, že on a jeho strana budú hlasovať proti vysloveniu dôvery a tiež proti ratifikácii dohody s Macedónskom. Podotkol však, že si je istý svojím hlasom a ďalšími dvoma. Medzi nimi je aj námestníčka ministra obrany Maria Kollia-Tsaroucha, ktorá tiež odstúpila z funkcie.

Zdroj: Webnoviny.sk – Tsipras požiada o vyslovenie dôvery voči jeho vláde, reaguje na rezignáciu Kammenosa © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*