Twitter pre dehumanizáciu ujgurských žien zablokoval účet čínskej ambasády vo Washingtone

21. januára 2021

21.1.2021 (Webnoviny.sk) – Sociálna sieť Twitter zablokovala konto čínskej ambasády vo Washingtone po zverejnení komentára, že ujgurské ženy v provincii Sin-ťiang sú emancipované a prestali byť „strojmi na rodenie detí“.

Administratíva bývalého prezidenta Donalda Trumpa tento týždeň v rámci jedného z posledných rozhodnutí označila politiku Pekingu voči moslimským Ujgurom a iným etnickým menšinám v regióne Sin-ťiang za prejav „zločinov proti ľudskosti“ a „genocídy“.

Vynucovaná kontrola pôrodnosti

Hlavným dôvodom bola široko uplatňovaná politika vynucovanej kontroly pôrodnosti medzi ujgurskými ženami, ktorú vlani zdokumentovala agentúra The Associated Press.

K rozhodnutiu prispelo aj využívanie Ujgurov na nútené práce pri zbere bavlny alebo výrobe elektroniky.

Slová Matoviča majú ďalšiu dohru, na konzulát nasprejovali nápis „Meníme Slovensko za Krym“

5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Na budove slovenského konzulátu v ukrajinskom Charkove sa vo štvrtok objavil nápis „Meníme Slovensko za Krym". Miestni tak reagovali na...

Zakázaná dehumanizácia

Sporný status, ktorý čínska ambasáda zverejnila ešte 7. januára, podľa Twitteru porušuje pravidlá firmy v oblasti zákazu dehumanizácie.

Podľa štandardov firmy sa zakazuje „dehumanizácia skupiny ľudí založená na ich náboženstve, sociálnej triede, veku, telesnom postihnutí, vážnych chorobách, národnom pôvode, rase alebo etnicite“.

Viac k témam: Ujgurovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Twitter pre dehumanizáciu ujgurských žien zablokoval účet čínskej ambasády vo Washingtone © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*