Údajná objednávateľka úkladnej vraždy Kuciaka zostáva vo väzbe

4. januára 2019

BRATISLAVA 3. januára (WebNoviny.sk) – Rozhodnutie o ponechaní vo väzbe Aleny Zs., obvinenej v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky, je právoplatné.

„Vzhľadom na to, že obvinená A. Zs. nepodala sťažnosť proti uzneseniu o zamietnutí jej žiadosti o prepustenie z väzby na slobodu, uznesenie nadobudlo 22. decembra právoplatnosť,“ potvrdila pre agentúru SITA hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Obvinené aj ďalšie tri osoby

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v polovici decembra nevyhovel žiadosti Aleny Zs. z Komárna o prepustenie z väzby. Obvinenú stíhajú ako objednávateľku úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka.

Alenu Zs. spolu s Tomášom Sz., Miroslavom M. a Zoltánom A. vzal sudca do väzby 30. septembra. Stíhajú ich za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a za ďalšie trestné činy.

Kuciaka s partnerkou zavraždili vo februári

Dôvodom na väzbu je možná obava, že by obvinení pokračovali v trestnej činnosti, mohli sa skrývať a ovplyvňovať svedkov. Verdikt potom potvrdil i Najvyšší súd SR. Alena Zs. bola prvá z obvinených, ktorá využila možnosť podať žiadosť o prepustenie z väzby.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Odmena za dvojnásobnú vraždu novinára a jeho partnerky bola 50-tisíc eur v hotovosti a ďalších 20-tisíc eur bolo odpustenie dlhu.

Za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov, alebo na doživotie.

 

Viac k témam: Ján Kuciak, Martina Kušnírová, Špecializovaný trestný súd SR, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Údajná objednávateľka úkladnej vraždy Kuciaka zostáva vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*