Uhrík vyzval voličov Smeru, aby sa zobudili a Trestný zákon je podľa neho obrovská rana pre spravodlivosť na Slovensku 

10. februára 2024

10.2.2024 (SITA.sk) – Trestný zákon nepomôže slušným ľuďom, pomôže len vagabundom, korupčníkom, oligarchom, dílerom a sexuálnym násilníkom. Uviedol to poslanec Európskeho parlamentu Milan Uhrík (Republika) s tým, že „smerákom“ ide v novom Trestnom zákone najmä o to, aby znížili tresty svojim oligarchom.

Kašlú na to, čo hlásali

„Predstavte si, že by zákon na znižovanie trestov pre dílerov drog, zlodejov a násilníkov predložila minulá vláda. Robert Fico (Smer-SD) by na tlačovkách roznosil Eduarda Hegera (Demokrati) na kopytách a z Igora Matoviča (hnutie Slovensko) by spravil drogového Escobara. Tomáš Taraba (nom. SNS) s Rudolfom Huliakom (nom. SNS) a Petrom Kotlárom, by ako prví natáčali na Facebook videá a kritizovali by, že čo je to za šialenstvo,“ vyhlásil Uhrík.

Ako europoslanec ďalej uviedol, teraz, keď sú už vo vláde, kašlú na všetko, čo hlásali a zahlasujú za hocičo, len aby sa tam udržali. „To, čo vládny poslanci schválili je fakt hnus a neexistuje žiadne ospravedlnenie za hlasovanie o takomto zákone. Myslím, že si to v kútiku duše uvedomuje aj väčšina voličov Smeru, aj keď si to zatiaľ niektorí nechcú priznať,“ uviedol Uhrík.

Dodal, že aj Republika síce mala v programe zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry, no nikdy by im nenapadlo znižovať tresty za státisícovú korupciu, vykrádanie bytov či predávanie tvrdých drog deťom pred školami.

Hlasovali v prospech zlodejov a zločincov

„Nikdy by sme nezahlasovali za to, aby krádež mobilu, kabelky či notebooku nebola už žiadnym trestným činom,“ doplnil Uhrík s tým, že nerozumie, čo viedlo poslancov vlády Smeru a SNS skracovať premlčacie doby za znásilnenia a zneužívania.

„Veď to sú traumy, o ktorých sa obete odvážia rozprávať často až po rokoch. Ja viem, že mnohí voliči Smeru či SNS tomu nechcú veriť a navrávajú si, že takéto niečo by určite nespravili. Prosím vás, zobuďte sa! Oni to spravili. Napísali to do zákona a schválili to. Všetci hlasovali v prospech zlodejov, dílerov a zločincov,“ vyhlásil Uhrík.

Dodal, že Trestný zákon je obrovská rana pre spravodlivosť na Slovensku a obrovským sklamaním z politikov, ktorých mnohí vlastenci v nádeji volili.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), poslanec Európskeho parlamentu, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Uhrík vyzval voličov Smeru, aby sa zobudili a Trestný zákon je podľa neho obrovská rana pre spravodlivosť na Slovensku  © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*