Ukrajinská expremiérka Tymošenková potvrdila svoju kandidatúru v prezidentských voľbách

22. januára 2019

KYJEV 22. januára (WebN) – Bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková v utorok potvrdila, že sa bude v nadchádzajúcich voľbách uchádzať o prezidentskú funkciu.

Tymošenková je jednou z najobľúbenejších a najnezlomnejších politických osobností v krajine. Prieskumy verejnej mienky 58-ročnú političku opakovane označujú za favoritku prezidentských volieb naplánovaných na 31. marca, ktorá by porazila aj súčasného prezidenta Petra Porošenka.

Tymošenková bola predsedníčkou ukrajinskej vlády v rokoch 2007 až 2010. Svoj úmysel kandidovať oznámila v utorok na zjazde svojej strany Vlasť (Baťkivščyna) v Kyjeve.

Prisľúbila tiež, že sa bude usilovať znovu získať kontrolu nad Krymom, ktorý anektovalo Rusko, ako aj separatistickými oblasťami na východe Ukrajiny. Porošenko, ktorý je prezidentom od roku 2014, svoj úmysel opätovne kandidovať zatiaľ oficiálne neoznámil.

Viac k témam: prezidentské voľby na Ukrajine, prezidentský kandidát
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská expremiérka Tymošenková potvrdila svoju kandidatúru v prezidentských voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*