Ukrajinské sily vykonali sériu úspešných akcií na brehu rieky Dnipro, Rusi prišli o takmer 3 500 vojakov

17. novembra 2023

17.11.2023 (SITA.sk) – Ruské sily v bojoch na rieke Dnipro v Chersonskej oblasti prišli o takmer 3 500 vojakov, pričom zhruba 1 200 zomrelo. V piatok o tom informovala ukrajinská námorná pechota, podľa ktorej tiež ruské straty v oblasti rátajú aj desiatky kusov vojenskej techniky. Uvádza to web Kyiv Independent.

Séria úspešných akcií

Obranné sily Ukrajiny vykonali sériu úspešných akcií na východnom brehu rieky Dnipro v smere na Cherson,“ napísala námorná pechota na Facebooku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

K 16. novembru podľa pechoty ruské sily operujúce v oblasti utrpeli 1 216 strát na životoch, 2 217 zranených a prišli aj o 24 tankov, 48 obrnených vozidiel, 89 delostreleckých systémov a mínometov, 135 ďalších vozidiel, deväť salvových raketometov a 14 člnov.

Vojakov pochválil aj Zelenskyj

Ruskí vojenskí blogeri v uplynulých týždňoch tvrdili, že ukrajinská armáda má na okupovanom brehu Dnipra oporné body a geolokalizované zábery z 19. októbra potvrdili prítomnosť Ukrajincov v obci Krynky.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok pochválil vojakov zúčastňujúcich sa na bojoch na Dnipre a zverejnil fotografie, niektorých obojživelných operácií.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Rieka Dnipro, ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské sily vykonali sériu úspešných akcií na brehu rieky Dnipro, Rusi prišli o takmer 3 500 vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*