Univerzita Pavla Jozefa Šafárika udelí exprezidentovi Schusterovi titul doctor honoris causa

17. januára 2019

KOŠICE 17. januára (WebNoviny.sk) – Univerzita Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach udelí čestný titul doctor honoris causa emeritnému prezidentovi Rudolfovi Schusterovi. Stane sa tak na slávnostnom zasadnutí Vedeckej rady Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v piatok 18. januára pri príležitosti jeho významného životného jubilea 85. narodenín.

Profiloval modernú podobu funkcie prezidenta

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa UPJŠ v Košiciach Linda Babušik Adamčíková, exprezidentovi Schusterovi bude titul udelený vo vednom odbore politológia za profilovanie modernej podoby funkcie prezidenta Slovenskej republiky, rozvoj demokracie a politiky ako služby občanom, výrazný vklad vlastných kultúrno-umeleckých projektov do slovenskej kultúry a literatúry a podporu slovenskej vedy a slovenského vysokého školstva i samotnej UPJŠ v Košiciach pri etablovaní sa v ERA (European Research Area) a EHEA (European Higher Education Area).

Rudolf Schuster vždy prejavoval úctu ku košickým univerzitám i ústavom Slovenskej akadémie vied, podporoval ich a hrdil sa ich úspechmi. Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a jej výsledky propagoval na mnohých pracovných i spoločenských podujatiach na Slovensku a v zahraničí. Aj v dôsledku týchto jeho aktivít univerzitu navštívili viaceré významné osobnosti diplomatického zboru, či akademickej sféry,” uviedol rektor UPJŠ v Košiciach Pavol Sovák.

41. nositeľ titulu

Rudolf Schuster sa stane v poradí 41. nositeľom titulu doctor honoris causana košickej univerzity. Udelenie čestnej vedeckej hodnosti sa uskutoční v piatok 18. januára o 11. hodine v Historickej aule UPJŠ v Košiciach za prítomnosti mnohých významných osobností.

Chcem pri tejto príležitosti sľúbiť, že sa aj v ďalšom mojom živote budem snažiť dôstojne reprezentovať Vašu univerzitu, ktorá od dnes je a bude aj mojou Alma mater a pomáhať jej všade tam, kde budem môcť a kde moje sily na to budú stačiť,” uviedol k udeleniu titulu Schuster.

Viac k témam: čestný titul, prezident Slovenskej republiky, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ)
Zdroj: Webnoviny.sk – Univerzita Pavla Jozefa Šafárika udelí exprezidentovi Schusterovi titul doctor honoris causa © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*