V Konžskej demokratickej republike sa dnes konala inaugurácia nového prezidenta Felixa Tshisekediho

24. januára 2019

KINSHASA 24. januára (WebNoviny.sk) – V Konžskej demokratickej republike (KDR) sa dnes konala inaugurácia nového prezidenta, ktorým sa stal Felix Tshisekedi. Úrad prevzal po Josephovi Kabilovi, ktorý bol prezidentom od roku 2001.

Tshisekedi vzdal úctu svojmu zosnulému otcovi, zástupcovi opozície Etiennovi Tshisekedimu, ktorému sa nikdy nepodarilo dosiahnuť taký post, ako jeho synovi. Hlava krajiny však svojím vyhlásením potešila zhromaždených podporovateľov.

Etienne Tshisekedi zomrel v roku 2017 v Belgicku a jeho telo za vlády bývalého prezidenta nepovolili previezť do vlasti. Hovorca jeho syna predtým uviedol, že tak urobia, keď 55-ročný Felix Tshisekedi prevezme úrad.

Slávnosť sa konala v hlavnom meste Kinshasa a spomedzi afrických lídrov sa na nej zúčastnil len kenský prezident Uhuru Kenyatta. Tshisekedi prisľúbil, že bude bojovať proti korupcii a čoskoro prepustí všetkých politických väzňov.

Viac k témam: inaugurácia prezidenta
Zdroj: Webnoviny.sk – V Konžskej demokratickej republike sa dnes konala inaugurácia nového prezidenta Felixa Tshisekediho © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*