V Petržalke sa na internet budú môcť ľudia pripojiť aj na vybraných verejných priestranstvách

5. januára 2019

BRATISLAVA 5. januára (WebNoviny.sk) – V bratislavskej Petržalke sa na internet ľudia onedlho pripoja aj na vybraných verejných priestranstvách. Ako agentúru SITA informovala Mária Halašková z oddelenia komunikácie s verejnosťou miestneho úradu Bratislava – Petržalka, petržalskí poslanci odsúhlasili na inštaláciu hotspotov budovy kultúrnych zariadení Petržalky, a to DK Zrkadlový háj, DK Lúky a Cik Cak Centrum, Veľký Draždiak, budovu miestneho úradu, Námestie Republiky, Vlastenecké námestie a priestor pred Technopolom, priestor pred TPD na Farského ulici a vnútroblok Jama, z ktorých bude Petržalka vyberať.

Projekt bezplatného prístupu na wifi na území mestskej časti v rámci projektu Európskej komisie WiFi4EU schválili miestni poslanci vlani v apríli. Mestská časť bola v tomto grantovom programe úspešná a získala poukaz na 15-tisíc eur na zriadenie wifi služieb pre verejnosť.

Mestská časť teraz musí elektronicky podpísať dohodu o grante a čakať na jej podpis Európskou komisiou. Následne vyberie dodávateľa poskytujúceho služby inštalácie wifi zariadení a zabezpečí inštaláciu wifi hotspotov.

Viac k témam: internet, Wi-Fi
Zdroj: Webnoviny.sk – V Petržalke sa na internet budú môcť ľudia pripojiť aj na vybraných verejných priestranstvách © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*