Vanek skončil ako námestník u Čižnára, údajne komunikoval s Alenou Zs. obvinenou v kauze Kuciak

15. januára 2019

BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár k utorku zrušil poverenie vykonávať funkciu námestníka generálneho prokurátora SR pre netrestný úsek Renému Vanekovi.

Ako ďalej pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová, dôvodom sú medializované informácie, ktoré si generálny prokurátor overil z viacerých zdrojov.

„Takéto konanie považuje generálny prokurátor Jaromír Čižnár za nezlučiteľné s funkciou námestníka generálneho prokurátora, ktorá je jednou z najvyšších funkcií v rámci rezortu prokuratúry,“ uviedla Predajňová s tým, že o ďalšom osude Vaneka v rámci prokuratúry sa rozhodne v najbližších dňoch.

Alena Zs., obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, podľa medializovaných informácii komunikovala za posledné roky s viacerými vplyvnými ľuďmi vrátane Vaneka.

Viac k témam: Alena Zs., Generálna prokuratúra SR, René Vanek, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Vanek skončil ako námestník u Čižnára, údajne komunikoval s Alenou Zs. obvinenou v kauze Kuciak © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*