Video: K útoku na policajnú akadémiu v Bogote sa prihlásili ľavicoví povstalci

21. januára 2019

BOGOTA 21. januára (WebNoviny.sk) – K útoku na policajnú akadémiu v Bogote, ktorý si minulý týždeň vyžiadal 21 obetí, sa prihlásila ľavicová povstalecká skupina Národná oslobodzovacia armáda (ELN).

Ústredné velenie povstalcov v pondelkovom stanovisku uviedlo, že útok bol odpoveďou na bombardovanie ich tábora zo strany armády počas nedávno skončeného jednostranného prímeria, ktoré ELN vyhlásila počas Vianoc.

Velitelia zároveň vyzvali prezidenta Ivána Duqueho, aby pokračoval v mierových rokovaniach a vyhol sa tak ďalšiemu krviprelievaniu. Duque po útoku požiadal Kubu, aby zatkla desiatich vyjednávačov ELN žijúcich na ostrove, pretože „celej Kolumbii je jasné, že ELN v skutočnosti netúži po mieri„.

Tisíce Kolumbijčanov oblečených v bielom vyšli v nedeľu do ulíc Bogoty, aby protestovali proti terorizmu. Útok na policajnú akadémiu v Bogote si vo štvrtok vyžiadal 21 obetí a desiatky zranených. Bol to najkrvavejší útok v Kolumbii za posledných 15 rokov.

Viac k témam: Národná oslobodzovacia armáda (ELN), útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: K útoku na policajnú akadémiu v Bogote sa prihlásili ľavicoví povstalci © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*