Video: Na juhovýchode Brazílie sa pretrhla hrádza, časť obce museli evakuovať

25. januára 2019

SAO PAULO 25. januára (WebNoviny.sk) – V štáte Minas Gerais v juhovýchodnej Brazílii sa pretrhla priehrada. Vo vyhlásení to potvrdila brazílska ťažiarska spoločnosť Vale SA, ktorá priehradu spravuje. Priehrada sa pretrhla v piatok popoludní.

Odpad, ktorý zadržiavala, podľa spoločnosti naplavilo k jej administratívnej kancelárii a k obci Vila Ferteco. Časť obce evakuovali. Miestni hasiči zachraňujú ľudí s pomocou vrtuľníka aj vozidiel na zemi.

Zatiaľ nie je známe, či si incident vyžiadal mŕtvych alebo zranených. Prezident Jair Bolsonaro na miesto vyslal troch ministrov.

V roku 2015 sa v meste Mariana v Minas Gerais pretrhla priehrada, ktorú spravovala Vale a austrálska spoločnosť BHP Billiton. Nešťastie si vyžiadalo 19 mŕtvych a z domov vyhnalo stovky ľudí. Pretrhnutie priehrady v Mariane je považované za najhoršiu environmentálnu katastrofu v brazílskej histórii.

Viac k témam: pretrhnutie priehrady, záplava
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Na juhovýchode Brazílie sa pretrhla hrádza, časť obce museli evakuovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*