Video: Na ostrove Sulawesi našli ďalšie obete povodní, pre bezpečnosť vypustili priehradu

25. januára 2019

JAKARTA 25. januára (WebNoviny.sk) – Záplavy a zosuvy pôdy, ktoré vyvolali dni prudkých dažďov, si na indonézskom ostrove Sulawesi vyžiadali už 59 mŕtvych. Ďalších 25 osôb je nezvestných a 47 ľudí hospitalizovali.

Hovorca indonézskeho Národného úradu pre zmierňovanie katastrof Sutopo Purwo Nugroho informoval, že mnohé telá našli po tom, čo vo viacerých oblastiach ustal dážď a klesli povodňové vody. V dôsledku záplav zomrelo 45 ľudí a 14 osôb skonalo pri zosuvoch pôdy, dodal.

Úrady museli v utorok večer vypustiť priehradu Bili Bili. Hoci to pridalo na povodniach, ale zabránilo to horšiemu nešťastiu. Záplavy ohrozili domy viac ako 6 500 obyvateľov v trinástich okresoch a mestách v provincii Južné Sulawesi vrátane tamojšej metropoly Makassar. Z domovov muselo ujsť viac ako 3 000 ľudí.

Sezónne dažde v Indonézii často spôsobujú zosuvy pôdy a bleskové záplavy. Zosuv pôdy si v Sukabumi na ostrove Jáva tento mesiac vyžiadal 32 mŕtvych.

Viac k témam: obete, povodne, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Na ostrove Sulawesi našli ďalšie obete povodní, pre bezpečnosť vypustili priehradu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*