Video: Po pretrhnutí priehrady ostali stovky nezvestných, bahno pohltilo reštauráciu s ľuďmi

26. januára 2019

SAO PAULO 26. januára (WebNoviny.sk) – Pretrhnutie priehrady v štáte Minas Gerais v juhovýchodnej Brazílii si vyžiadalo sedem mŕtvych a približne 200 nezvestných.

Priehradu spravuje brazílska ťažiarska spoločnosť Vale. Jej zástupca Fabio Schvartsman uviedol, že zatiaľ nie je známe, čo zapríčinilo incident.

Sto robotníkov našli

Na mieste v tom čase pracovalo približne 300 robotníkov, pričom sto z nich sa podarilo nájsť. Osudy zvyšných ľudí nie sú známe. „Obeťami boli najmä našli zamestnanci,“ potvrdil na piatkovej tlačovej konferencii Schvartsman a dodal, že reštauráciu, kde ľudia obedovali, pohltilo bahno.

Po pretrhnutí priehrady úrady za pomoci helikoptéry a vozidiel evakuovali časť obyvateľov oblasti Brumadinho.

Väčšie nešťastie než v Mariane

V roku 2015 sa v meste Mariana v Minas Gerais pretrhla priehrada, ktorú spravovala Vale a austrálska spoločnosť BHP Billiton. Nešťastie si vyžiadalo 19 mŕtvych a z domov vyhnalo stovky obyvateľov. Viac ako 250-tisíc ľudí vtedy zostalo bez pitnej vody a uhynuli tisíce rýb.

Pretrhnutie priehrady v Mariane je považované za najhoršiu environmentálnu katastrofu v brazílskej histórii. Schvartsman vyhlásil, že to, čo sa stalo v piatok, je „oveľa väčšia ľudská tragédia než nešťastie v Mariane, no pravdepodobne dopad na životné prostredie bude menší„.

Viac k témam: tragická nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Po pretrhnutí priehrady ostali stovky nezvestných, bahno pohltilo reštauráciu s ľuďmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*