Video: Polícia zneškodnila teroristov, ktorí zaútočili na hotelový komplex v Nairobi

16. januára 2019

NAIROBI 16. januára (WebNoviny.sk) – Kenský prezident Uhuru Kenyatta oznámil, že utorkový útok na hotelový komplex v Nairobi neprežilo 14 ľudí. Zároveň vyhlásil operáciu na zabezpečenie komplexu za ukončenú. „Všetci teroristi boli zneškodnení,“ uviedol prezident v televíznom príhovore. Presný počet útočníkov ale neprezradil.

Krajina je bezpečná

Kenyatta uviedol, že bezpečnostné zložky počas operácie evakuovali viac ako 700 ľudí. Okrem iného tiež vyzval Keňanov, aby sa „bez obáv vrátili do práce„. Krajina je podľa neho bezpečná pre občanov aj návštevníkov.

Úrady budú „neúnavne prenasledovať“ osoby, ktoré sú zodpovedné za financovanie, plánovanie a vykonanie útoku, vyhlásil tiež Kenyatta.

Do útoku sa zapojili najmenej štyria ozbrojenci. Luxusný komplex, ktorého súčasťou je hotel DustiD2, ale aj bary, reštaurácie či kancelárie viacerých firiem, napadli útočníci v utorok popoludní.

K útoku sa prihlásila skupina aš-Šabáb

Podľa šéfa kenskej polície Josepha Boinneta sa útok začal, keď teroristi súbežne odpálili pred hotelom tri automobily a v rovnakom čase sa odpálil aj samovražedný atentátnik vo vstupnom vestibule hotela. K útoku sa prihlásila teroristická sieť aš-Šabáb, ktorá má základňu v Somálsku, no často útočí aj v susedných afrických krajinách.

Americké ministerstvo zahraničia potvrdilo, že medzi mŕtvymi je aj americký občan. Počet zranených zatiaľ nie je známy.

Viac k témam: Nairobi, obete, polícia, teroristi, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Polícia zneškodnila teroristov, ktorí zaútočili na hotelový komplex v Nairobi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*