Video: Sneženie komplikuje dopravu v Bratislave, niektoré linky MHD nepremávajú (aktualizované)

8. januára 2019

  • aktualizované 8. januára, 10:30

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – Mestská hromadná doprava (MHD) pre husté sneženie mešká v hlavnom meste od 10 do 20 minút.

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová, dispečing DPB vyhlásil na 12:00 celomestský zásah na čistenie obratísk, tratí, vozovní a zastávok MHD, ktoré má v správe.

Trolejbusy číslo 203, 207 a 208, ktoré premávajú na Palisády, chodia len po Hodžovo námestie. Pre husté sneženie má problém tiež autobusová a trolejbusová doprava na Kollárovom námestí v smere na Námestie 1. mája.

Nezjazdné cesty

Prerušená je premávka mestskej hromadnej dopravy na bratislavských Palisádach, Šulekovej a Búdkovej je pre sneženie prerušená. Nepremávajú ani linky na Kramároch z Patrónky. Polícia na svojom facebooku zverejnila autentické video z dopravnej situácie v hlavnom meste Bratislava.

Ako informuje stránka imhd.sk, od 8:40 nepremávajú linky 203 a 207 na Palisádach a Búdkovej pre nezjazdnú cestu. Pre uviaznuté trolejbusy treba počítať s veľmi nepravidelnou premávkou. Linky 203, 207 a 208 premávajú len po Hodžovo námestie.

Zhustená premávka

Linka 41 medzi Vozovňou Hroboňova a Búdkovou nepremáva od 9:15. Na Búdkovú premáva aktuálne len linka 147. Od 8:50 stáli trolejbusy 204, 211 a 212 aj na Limbovej v smere z Patrónky na Kramáre a do mesta. Po 30 minútach premávku týchto liniek v smere na Kramáre obnovili.

Na väčšine autobusových a trolejbusových liniek treba počítať s meškaniami spojov pre sneženie a zhustenú premávku na cestách. V priebehu dňa je potrebné počítať s možným obmedzením premávky v kopcovitých oblastiach v prípade zhoršenia podmienok na vozovkách.

Viac k témam: doprava v Bratislave, MHD Bratislava, sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Sneženie komplikuje dopravu v Bratislave, niektoré linky MHD nepremávajú (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*