Video: Viaceré austrálske konzuláty dostali podozrivé balíčky, polícia prípady vyšetruje

9. januára 2019

CANBERRA 9. januára (WebNoviny.sk) – Austrálske úrady vyšetrujú podozrivé balíčky, ktoré dostali zahraničné konzuláty v Canberre a Melbourne. Na miestach zasahovali pohotovostné služby. „Balíčky prešetrujú prítomné pohotovostné služby. Okolnosti sú predmetom vyšetrovania,“ informovala Austrálska federálna polícia.

Konzuláty, kde sa balíčky objavili, patria Spojenému kráľovstvu, Švajčiarsku, USA, Pakistanu a podľa miestnych médií aj Indii, Južnej Kórei, Novému Zélandu, Grécku a Taliansku. Podľa štátnej polície v Melbourne sú incidenty pravdepodobne „cielené“ a nemajú vplyv na verejnosť.

Švajčiarsky konzulát v Melbourne dostal malú obálku s látkou označenou ako „azbest„, uviedol pre britskú BBC Peter Erb, manžel honorárnej konzulky Manuely Erb. „Okamžite sme dali obálku do ďalšej tašky a zavolali pohotovosť. Oni prišli a vzali to preč. Nevieme, či tá vec nebola pravdepodobne biologické riziko,“ vyjadril sa.

Podozrivé balíčky sa objavili už aj začiatkom týždňa na argentínskom konzuláte v Sydney. V balíčkoch bola biela látka, ktorá sa nepreukázala byť toxická.

Viac k témam: austrálska polícia, konzulát, podozrivý balík
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Viaceré austrálske konzuláty dostali podozrivé balíčky, polícia prípady vyšetruje © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*