Video: Východné pobrežie Thajska bičovala silná búrka Pabuk

4. januára 2019

LAEM TALUMPUK 4. januára (WebNoviny.sk) – Tropická búrka Pabuk v piatok zasiahla východné pobrežie južného Thajska, kam priniesla dážď a silný vietor. Búrka, ktorú sprevádza vietor s rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu, v piatok popoludní tamojšieho času udrela na pobreží provincie Nakhon Si Thammarat a pokračuje smerom na západ rýchlosťou 20 kilometrov za hodinu. Informoval o tom generálny riaditeľ thajského Meteorologického úradu Phuwieng Prakhammintara s tým, že počas noci v oblasti očakávajú aj prívalové dažde a záplavy.

Je to príliš nebezpečné

Počas piatka pritom zaplavenými ulicami provincie Nakhon Si Thammarat jazdili dodávky, z ktorých vyzývali obyvateľov, aby opustili svoje domovy. „Ak ste ešte vnútri, prosíme, ozvite sa a pomôžeme vám. Nemôžete tu zostať, je to príliš nebezpečné,“ ozývalo sa z reproduktorov.

I keď dážď a silný vietor by mali zasiahnuť viac ako tucet ďalších provincií, najhoršiu situáciu úrady očakávajú v Nakon Si Thammarat a Surat Thani, kde sa nachádzajú aj obľúbené dovolenkové ostrovy Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan.

Hrozia troj- až päťmetrové vlny

Meteorologický úrad tiež upozornil, že v oblasti Thajského zálivu, na východnom pobreží, hrozia troj- až päťmetrové vlny, zatiaľ čo Andamanské more môže západné pobrežie bičovať vlnami do výšky dvoch až troch metrov.

V súvislosti s búrkou úrady dočasne pozastavili trajektovú dopravu v Thajskom zálive a tiež zrušili lety do Nakhon Si Thammarat a Koh Samui. Pláže na Koh Samui lemujú červené vlajky, ktoré majú ľudí varovať, aby nešli do mora a zároveň tam hliadkuje polícia.

Viac k témam: silný dážď, silný vietor, tropická búrka Pabuk
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Východné pobrežie Thajska bičovala silná búrka Pabuk © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*