Viliam pôjde na štyri roky do väzenia, pod vplyvom alkoholu týral družku Boženu

21. januára 2019

BANSKÁ BYSTRICA 21. januára (WebNoviny.sk) – Trest štyri roky odňatia slobody nepodmienečne za týranie družky potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 36-ročného Viliama K. z obce Čekovce v okrese Krupina.

Družku Boženu týral sedem rokov

Viliam K. pod vplyvom alkoholu sedem rokov týral družku Boženu až do mája minulého roka, keď napadnutá vec oznámila a násilníka odviedli policajti.

Okresný súd vo Zvolene, kde Viliam K. priznal vinu, to zohľadnil ako poľahčujúcu okolnosť. Uložil mu trest štyri roky odňatia slobody nepodmienečne.

Zároveň mu uložil ochranné protialkoholické liečenie, pretože Viliam K. o jedenásť rokov mladšiu družku atakoval pod vplyvom alkoholu.

Proti rozsudku sa odvolal prokurátor

Fyzické útoky sprevádzal Viliam K. vulgárnymi nadávkami a tvrdením, že Božena je mu neverná. Udieral ju, kopal, ťahal za vlasy, pričom spočiatku to bolo raz za dva týždne, neskôr sa násilie stupňovalo a opakovalo v čoraz kratších intervaloch.

Proti rozsudku sa odvolal prokurátor, ktorý požadoval uložiť trest na spodnej hranici sadzby, ktorá v tomto prípade je sedem rokov. Odvolací senát však označil verdikt prvostupňového súdu za zákonný a odvolanie žalobcu zamietol.

Predseda senátu zároveň nariadil výkon trestu. Viliam K. si ho odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Zároveň musí absolvovať aj protialkoholické liečenie ambulantnou formou.

Viac k témam: domáce násilie, súdy, týranie
Zdroj: Webnoviny.sk – Viliam pôjde na štyri roky do väzenia, pod vplyvom alkoholu týral družku Boženu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*