Výročie oslobodenia prvej slovenskej obce si pripomenuli preletom vrtuľníkov vzdušných síl

18. septembra 2021

18.9.2021 (Webnoviny.sk) – Nad prvou oslobodenou obcou v 2. svetovej vojne Kalinovom v okrese Medzilaborce preleteli dnes vrtuľníky slovenských vzdušných síl. Pri príležitosti 77. výročia oslobodenia sa na oslavách v obci zúčastnil generálny riaditeľ sekcie legislatívy a práva Ministerstva obrany SR Daniel Bednár. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Dianie v druhej polovici septembra 1944 práve tu, v Kalinove, spomedzi všetkých miest a obcí na území Slovenska, predznamenalo blížiaci sa koniec 2. svetovej vojny, ktorá je až do dnešného dňa najťažšou vojnou a najväčším konfliktom, aký Európa a svet zažili,“ zdôraznil Bednár.

Súčasťou spomienkových osláv v Kalinove bol aj pietny akt kladenia vencov, prelet leteckej techniky Vzdušných síl Ozbrojených síl SR – vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a Mi-17, a tiež koncert Vojenskej hudby Banská Bystrica.

Vojnové udalosti z roku 1944 v Kalinove celoročne pripomína historická vojenská technika rozmiestnená na území obce, ktorú na tento účel zapožičal Vojenský historický ústav.

Prepravu peňazí Slovenskej pošty bude ochraňovať aj Lama SK, na starosť má západné Slovensko

28.10.2021 (Webnoviny.sk) - Ochranu pri preprave peňazí Slovenskej pošty, a. s., na západnom Slov...

Viac k témam: oslobodenie, vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Výročie oslobodenia prvej slovenskej obce si pripomenuli preletom vrtuľníkov vzdušných síl © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*