Výsluhové dôchodky mestských policajtov by zaťažili rozpočty miest a obcí, vraví Saková

17. januára 2019

BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Ministerstvo vnútra je pripravené diskutovať o problematike výsluhových dôchodkov pre mestských a obecných policajtov.

Kompetencia ministerstva financií

Ako vo štvrtok pre médiá v tejto súvislosti povedala ministerka vnútra Denisa Saková, so zástupcami mestských a obecných policajtov sa už predstavitelia ministerstva stretli.

„Nie je to však len kompetencia ministerstva vnútra, pretože táto oblasť a sociálne výhody, ktoré by platili pre mestských policajtov, sú čiastočne téma aj pre ministerstvo financií,“ povedala Saková s tým, že by to spôsobilo zaťaženie rozpočtov miest a obcí, ktoré by ich žiadali práve od rezortu financií. „Je to téma na trošku širšiu diskusiu,“ dodala.

Združenie náčelníkov mestských a obecných polícii ešte v decembri prezentovalo požiadavku, aby príslušníci týchto zložiek po skončení služobného pomeru poberali výsluhové dôchodky.

Argumenty za a proti

Podľa nich to takto funguje v celej Európskej únii s výnimkou Slovenska, Českej republiky a Poľska. Podľa vlastných slov totiž vykonávajú podobnú prácu ako štátni policajti.

Jedným z argumentov, prečo mestskí a obecní policajti nemajú nárok na výsluhové dôchodky, bolo, že nie sú ozbrojený zbor ale poriadková služba.

Viac k témam: minister vnútra SR, ministerstvo vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Výsluhové dôchodky mestských policajtov by zaťažili rozpočty miest a obcí, vraví Saková © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*