Záchranári našli po explózii v parížskej pekárni ďalšie telo, niekoľkí sú stále v kritickom stave

13. januára 2019

PARÍŽ 13. januára (WebNoviny.sk) – Francúzski záchranári našli v troskách parížskej pekárne ďalšie telo, čím sa počet mŕtvych vyšplhal na štvorku. Explózia nastala v sobotu ráno v Rue de Trevise.

Podľa úradov je desať osôb v kritickom stave. Hovorca parížskych hasičov uviedol, že na mieste sa v nedeľu nachádzalo približne 30 požiarnikov, ktorí hľadali ďalšie možné obete.

Tamojšie úrady potvrdili, že dvanásť okolitých budov, ktoré poškodil výbuch, museli evakuovať. Pre takmer 40 osôb našli dočasné ubytovanie, pričom desiatky ďalších prichýlili rodinní príslušníci a priatelia.

Podľa parížskeho prokurátora výbuch spôsobil únik plynu. Prokurátor takisto objasnil, že explózia nastala po tom, ako na miesto prišli hasiči pre správy o možnom úniku plynu. Explózia porozbíjala okná a prevrátila autá na ulici. Medzi mŕtvymi sú aj dvaja hasiči a španielska turistka.

Viac k témam: explózia, francúzska polícia, výbuch plynu
Zdroj: Webnoviny.sk – Záchranári našli po explózii v parížskej pekárni ďalšie telo, niekoľkí sú stále v kritickom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*