Aktualizované: Na Slovensku sa má opäť zaviesť zatvorenie okresov či celodenné obmedzenia pohybu, kde sa na to máte pripraviť?

13. októbra 2021

Momentálne Slovensko nemá žiaden okres v čiernom okrese. Už o pár dní sa to má zmeniť. Kde na Slovensku musíme byť pripravení na najtvrdšie možné protipandemické opatrenia?

Až štyri okresy momentálne spĺňajú kritériá pre zaradenie do čiernej farby Covid automatu. A tento počet by mal postupne rásť. Na najhoršie by sa mali pripraviť napríklad obyvatelia okresu Stará Ľubovňa. Tí by sa nemali vyhnúť najprísnejším možným protipandemickým opatreniam dokonca už od budúceho týždňa. Informovala o tom regionálna hygienička Mária Mancalková prihliadajúc na epidemickú situáciu v regióne. Podobne by na tom mali byť aj iné časti Slovenska.

Aký to teda bude mať dopad pre veľké množstvo Slovákov z pohľadu opatrení. Opäť si budeme musieť zvyknúť na povinné nosenie respirátorov dokonca aj vonku. Momentálne na celom Slovensku totiž nemusíme v exteriéri nosiť ani rúška. Mimoriadne sa sprísni sloboda pohybu. Doma až na určité výnimky musia ľudia ostať doma. Obmedzený pohyb s výnimkami bude totiž trvať od 5 hodiny ráno do 1:00 v noci. Platiť by mal aj zákaz cestovania medzi okresmi, ktoré sa tak zavrú. Podľa Covid automatu bude obmedzený aj neesenciálny pohyb. Na to všetko je nevyhnutné vyhlásenie núdzového stavu.

Hromadných podujatí sa budú môcť zúčastniť len 100 ľudí, aj to len plne zaočkovaní. Zakázané budú svadby, kary, oslavy či večierky. Mimoriadne obmedzenia budú platiť aj počas omší. Zatvoria sa fitness centrá, športovať budú môcť len zaočkovaní športovci (neplatí pre profesionálne súťaže). Nezaočkovaní sa dokonca nedostanú ani do všetkých obchodov (len esenciálne služby). Reštaurácie, bary či kaviarne budú zatvorené (aj terasy), obslúžia vás len cez okienko. Zatvorené ostanú aj všetky ubytovacie zariadenia. V taxíku sa odvezú maximálne dvaja zákazníci.

Spojené štáty sa pred súdom opäť snažia dosiahnuť vydanie Juliana Assangea, hrozí mu 175 rokov väzenia

27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty v stredu požiadali britský najvyšší súd, aby zrušil rozhodnutie nižšieho súdu, podľa ktorého zakladateľa portálu WikiLeaks ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*