Akýkoľvek „kompromisný scenár“ by sa rovnal priznaniu porážky demokracie, vyhlásil Zelenského poradca

26. mája 2023

26.5.2023 (SITA.sk) – Akýkoľvek „kompromisný scenár“, ktorý nepredpokladá oslobodenie všetkých území Ukrajiny, by sa rovnal priznaniu porážky demokracie, víťazstvu Ruska, zachovaniu Putinovho režimu a v dôsledku toho prudkému nárastu konfliktov v globálnej politike.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V reakcii na výzvu čínskeho osobitného predstaviteľa pre euroázijské záležitosti Li Chueja na prímerie na Ukrajine prostredníctvom „uznania okupovaných ukrajinských území za ruské“, sa tak vyjadril poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

The Wall Street Journal predtým s odvolaním sa na západných predstaviteľov oboznámených s rokovaniami Li Chueja v európskych metropolách uviedol, že čínsky vyslanec sa zrejme pokúšal presvedčiť svojich európskych partnerov, aby vyzvali na prímerie na Ukrajine a uznali okupované ukrajinské územia za patriace Rusku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podoľak vo svojej reakcii prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter zároveň upozornil, že toto všetko je vytúženým snom Ruska. „Otázka je rečnícka: Prečo jednotliví verejní aktéri stále hrajú ‚ruský mediálny scenár‘ a predlžujú konflikt?,“ poznamenal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Akýkoľvek „kompromisný scenár“ by sa rovnal priznaniu porážky demokracie, vyhlásil Zelenského poradca © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*