Američania zhodili na ostrov na rieke Tigris obývaný príslušníkmi teroristickej organizácie IS 40 ton bômb

10. septembra 2019

10.9.2019 (Webnoviny.sk) – Americké bojové lietadlá zhodili 40 ton bômb na ostrov na rieke Tigris v Iraku „zamorený“ príslušníkmi teroristickej organizácie Islamský štát (IS).

Američanmi vedená koalícia informovala, že na bombardovaní ostrova Kanus sa podieľali bojové lietadlá F15 a F35. Ostrov sa nachádza na rieke Tigris v provincií Saláh ad-Dín severne od hlavného mesta Bagdad.

Utorkové bombardovanie bolo súčasťou operácií irackej armády a Američanmi vedenej koalície proti organizácii IS, ktorú v Iraku porazili v roku 2017.

Spiace bunky IS však aj odvtedy v krajine podnikajú bombové útoky. IS ovládala rozsiahle časti Sýrie a Iraku a v roku 2014 na tomto území vyhlásila kalifát.

Slalom Svetového pohára bol zrušený pre hmlu a silný vietor, Žampa márne čakal na začiatok pretekov

23.2.2020 (Webnoviny.sk) - Slalom Svetového pohára alpských lyžiarov v japonskom stredisku Niigata Juzawa Naeba sa v nedeľu pre zlé počasie neuskutočnil.Šesťdes...

Viac k témam: americká armáda, americké bombardéry, iracká armáda
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania zhodili na ostrov na rieke Tigris obývaný príslušníkmi teroristickej organizácie IS 40 ton bômb © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*