Biden v júni priletí do Bruselu, kde sa zúčastní samitu NATO. Chce tak obnoviť vzťahy s lídrami EÚ

22. apríla 2021

22.4.2021 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden a lídri ďalších členských štátov Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) plánujú na samite v Belgicku 14. júna diskutovať o napätých vzťahoch s Ruskom a Čínou, stiahnutí vojsk z Afganistanu i budúcnosti tejto aliancie 30 krajín.

Stretnutie v sídle NATO v Bruseli bude pre Bidena osobnou príležitosťou na obnovenie vzťahov s predstaviteľmi Európy a Kanady, ktoré výrazným spôsobom utrpeli počas éry bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.

„Je to jedinečná príležitosť na posilnenie NATO ako trvalého stelesnenia vzťahu medzi Európou a Severnou Amerikou,“ uviedol vo štvrtkovom vyhlásení generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Ako uviedol 62-ročný rodák z nórskeho Osla, stretnutie sa bude zameriavať na viaceré bezpečnostné „výzvy dneška a zajtrajška“, napríklad agresívne prejavy Ruska, hrozbu terorizmu, kybernetické útoky, objavujúce sa a rušivé technológie, bezpečnostný dopad zmeny klímy či rozmach Číny.

Ministra Korčoka zaujíma názor Slovákov na EÚ a myslí si, že je najvyšší čas pýtať sa

9.5.2021 (Webnoviny.sk) - Je najvyšší čas, aby sa začala celoeurópska diskusia a pýtali sme sa občanov, čo si o Eu...

Viac k témam: summit NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden v júni priletí do Bruselu, kde sa zúčastní samitu NATO. Chce tak obnoviť vzťahy s lídrami EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*