Bývalého nemeckého dôstojníka v zálohe odsúdili za špionáž pre Rusov, dostal rok a deväť mesiacov väzenia podmienečne

18. novembra 2022

18.11.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalého dôstojníka nemeckej armády v zálohe v piatok odsúdili za niekoľkoročnú špionáž v prospech ruskej spravodajskej služby na rok a 9 mesiacov väzenia podmienečne.

Súd v Düsseldorfe zistil, že obžalovaný bol prinajmenšom od októbra 2014 v kontakte s niekoľkými vysokopostavenými zamestnancami úradu ruského vojenského atašé na ruskom veľvyslanectve v Berlíne. Odsúdeného súd identifikoval ako 66-ročného Ralpha G.

Súd uviedol, že odsúdený dal ruským kontaktom informácie o zálohách nemeckej armády. Taktiež publikácie o bezpečnostnej a obrannej politike USA a ich západných spojencov. Ale aj dokumenty o tom, aký vplyv mali na Nemecko sankcie uvalené proti Rusku v roku 2014.

Sudcovia dospeli k záveru, že páchateľa motivoval jeho priateľský postoj voči Rusku. Súd dodal, že v rozsudku vzal do úvahy aj iné faktory. Všetky informácie, ktoré Rusom odovzdal, boli verejne dostupné, ale aj fakt, že jeho konanie trvalo viac ako štyri roky.

Viac k témam: Špionáž
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalého nemeckého dôstojníka v zálohe odsúdili za špionáž pre Rusov, dostal rok a deväť mesiacov väzenia podmienečne © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*