Celosvetová akcia viedla k zadržaniu tisícov ohrozených zvierat, zhabali korytnačky aj opice

10. júla 2019

10.7.2019 (Webnoviny.sk) – Celosvetová akcia zameraná na boj proti obchodovaniu s voľne žijúcimi živočíchmi viedla k zadržaniu tisícov ohrozených zvierat.

Svetová colná organizácia (WCO) a Interpol vykonali v júni 1828 zadržaní v 109 krajinách, pričom zhabali takmer desaťtisíc korytnačiek, 21 opíc, 30 veľkých mačkovitých šeliem, stovky sloních klov, pol tony slonoviny a päť rohov nosorožcov.

Vďaka akcii identifikovali takmer 600 podozrivých osôb a zatkli ľudí po celom svete. Generálny tajomník Interpolu Jürgen Stock vyhlásil, že „zločiny spojené s voľne žijúcou zverou ničia životné prostredie a majú vplyv aj na pranie špinavých peňazí či podvody„. Operáciu s názvom Thunderball riadili z komplexu Interpolu v Singapure.

Viac k témam: chránené zvieratá, Interpol, Svetová colná organizácia (WCO)
Zdroj: Webnoviny.sk – Celosvetová akcia viedla k zadržaniu tisícov ohrozených zvierat, zhabali korytnačky aj opice © SITA Všetky práva vyhradené.

Foto: Stovky ľudí prišli počúvať Gorilu pred Úrad vlády SR, opozícia sľubuje zmenu

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - Na verejné počúvanie nahrávok a premietanie správ z kauzy Gorila, ktoré v piatok pred Úradom vlády SR organizovala strana Za ľudí, prišli stov...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*