Česi predĺžili kontroly na hraniciach so Slovenskom až do 25. januára, zmenia sa ale dve veci

21. decembra 2022

21.12.2022 (Webnoviny.sk) – Česká republika predĺži kontroly na hraniciach so Slovenskom minimálne do 25. januára. Vzhľadom na zlepšenie situácie by sa však ich intenzita mala zmierniť a mali by byť flexibilnejšie. Od 27. decembra by mali byť len námatkové. Zníži sa tiež počet colníkov, policajtov a vojakov, ktorí sa na nich podieľajú.

O predĺžení kontrol o ďalších 30 dní rozhodla česká vláda, keďže dôvody na kontroly podľa nich stále pretrvávajú. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra Českej republiky.

Podľa českého ministra vnútra Víta Rakušana sa situácia zlepšuje a počet zadržaných nelegálnych migrantov klesá, avšak stále to nie je úplne ideálne. Český kabinet o 30 dní predĺžil aj čas, na ktorý je možné nasadiť vojakov v aktívnej službe a príslušníkov Colnej správy, ktorí na kontrolách participujú. Povolať bude možné maximálne 40 vojakov, namiesto osemdesiatich, a 20 colníkov, namiesto tridsiatich.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Hraničné kontroly medzi Českom, Rakúskom a Slovenskom (fotografie)

Od zavedenia opatrní skontrolovala polícia viac ako 2,5 milióna ľudí. Pri nelegálnej migrácii zadržali vyše 9-tisíc osôb a temer 2 300 z nich nebol umožnený vstup. Pre podozrenie z prevádzačstva tiež zadržali 134 osôb.

Viac k témam: Hranice Slovenska, Kontroly na hraniciach, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Česi predĺžili kontroly na hraniciach so Slovenskom až do 25. januára, zmenia sa ale dve veci © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*