Český prezident Zeman zvolá schôdzu snemovne v novembri, zvolil najvzdialenejší možný termín

14. októbra 2021

14.10.2021 (Webnoviny.sk) – Český prezident Miloš Zeman zvolá úvodnú schôdzu novej Poslaneckej snemovne na 8. novembra. Vo štvrtok o tom informoval Pražský hrad po stretnutí predsedu dolnej komory parlamentu Radka Vondráčka a hradného kancelára Vratislava Mynářa.

Termín, ktorý prezident vybral, je najvzdialenejší možný, informuje spravodajský portál TN.cz. Ak by prezident schôdzu nezvolal, noví poslanci by sa sami zišli na 30. deň od volieb, čo pripadá práve na 8. novembra. Na prvej ustanovujúcej schôdzi po parlamentných voľbách si snemovňa volí nového predsedu.

Zeman je od nedele hospitalizovaný. Je v starostlivosti lekárov na Klinike anestézie, resuscitácie a intenzívnej medicíny Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe. Český prezident sa podľa jeho ošetrujúceho lekára Miroslava Zavorala lieči pre komplikácie, ktoré vznikli popri jeho chronickom ochorení. Na zverejnenie presnej diagnózy Zeman nedal súhlas.

Viac k témam: Český prezident, Poslanecká snemovňa českého parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – Český prezident Zeman zvolá schôdzu snemovne v novembri, zvolil najvzdialenejší možný termín © SITA Všetky práva vyhradené.

Miška nevysvetliteľne ochrnula z minúty na minútu, teraz pre ňu svitá nová nádej

27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Miška Kevélyová ochrnula náhle na brigáde na Cypre. Mala 19 rokov. Ischémia miechy medzi stavcom C1 a C2 ju vyradila zo života, a lekári n...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*