Členov ústrednej volebnej komisie v Kosove hospitalizovali po tom, ako otvorili urny zo Srbska

13. októbra 2019

13.10.2019 (Webnoviny.sk) – Vyše 20 členov kosovskej ústrednej volebnej komisie hospitalizovali so zdravotnými problémami po tom, ako otvorili päť volebných urien zo Srbska.

Kosovská tlačová agentúra KosovaPress v nedeľu informovala, že 26 úradníkov malo po otvorení urien alergické reakcie a kožné problémy. Podľa lekárov z pohotovosti mali všetci začervenanú pokožku a trápilo ich svrbenie.

Policajný hovorca incident potvrdil, no z dôvodu vyšetrovania odmietol poskytnúť detaily a hovorca volebnej komisie odmietol reagovať.

V Kosove sa minulý týždeň konali predčasné parlamentné voľby, ktoré vyhrala ľavicová strana. Viac ako 300 volebných urien však prepočítavajú.

Sátorovec Šrek pobudne vo väzení dlhšie, najvyšší súd mu sprísnil trest

12.11.2019 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd na utorkovom verejnom zasadnutí sprísnil trest členovi zločineckej skupiny sátorovcov Františkovi Z. prezývanému Šrek. Vo väzení ...

Voľby sa uskutočnili po tom, čo v júli rezignoval premiér Ramush Haradinaj, ktorý dostal predvolanie od haagskeho tribunálu vyšetrujúceho zločiny proti etnickým Srbom počas a po vojne v Kosove v rokoch 1998 – 1999.

Konali sa tiež v čase, keď tamojší lídri čelia výzvam na obnovenie dialógu so Srbskom o normalizácii vzájomných vzťahov.

Viac k témam: parlamentne voľby v Kosove, predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Členov ústrednej volebnej komisie v Kosove hospitalizovali po tom, ako otvorili urny zo Srbska © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*