Dažde spôsobili zosuvy pôdy aj poškodenie brehov, hladina riek v Žilinskom kraji sa stabilizuje

24. mája 2019

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) – Hladina vodných tokov v Žilinskom kraji sa po dažďoch postupne stabilizuje. Ako pre agentúru SITA uviedol Odbor krízového riadenia Okresného úradu Kysucké Nové Mesto, škody sú najmä na lokálnej úrovni.

Zaznamenali tam napríklad zosuvy pôdy, poškodenie vedľajších komunikácií alebo poškodenie brehov. V rámci okresu zasahovali v Hornom Vadičove a Lodnom. V okrese Liptovský Mikuláš nie sú zaznamenané žiadne škody ani zásahy hasičov a vodné toky sa postupne ustálili.

Vo väčšine okresov Žilinského kraja boli pre intenzívne dažde vyhlásené výstrahy 2. a 3. stupňa. Najvyšší, 3. stupeň výstrahy v Žilinskom kraji vyhlásili v okresoch Tvrdošín, Námestovo a Čadca, 2. stupeň platil pre okresy Kysucké Nové Mesto, Dolný Kubín, Ružomberok, Martin, Turčianske Teplice, Žilina a Bytča.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Slovensko zasiahol intenzívny dážď

Video: Horolezec Alain Robert zavesil na mrakodrape v Hongkongu zástavu volajúcu po mieri

16.8.2019 (Webnoviny.sk) - Francúzsky horolezec Alain Robert, prezývaný Spiderman, vyliezol na hongkonský 68-podlažný mrakodrap s cieľom podporiť mier v meste zmietanom n...

Viac k témam: hasiči, silné dažde, ŽSK Žilinský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Dažde spôsobili zosuvy pôdy aj poškodenie brehov, hladina riek v Žilinskom kraji sa stabilizuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*