Dôležitá správa! Krízový štáb rokoval o povinnom očkovaní. Lengvarský tvrdí, že to bude právne v poriadku

12. júla 2021

Krízový štáb rozhodoval o tom, či budú mať Slováci prikázané sa očkovať na koronavírus. Bude to v súlade s ústavou Slovenskej republiky?

Krízový štáb už niekoľko týždňov rokuje o tom, ako by malo vyzerať povinné očkovanie na koronavírus. Inšpirovať sa môže aj v zahraničí, kde to už zaviedlo niekoľko krajín, dokonca aj v Rusku.

„Lotyši to spravili, iné krajiny to asi spravia tiež, my zatiaľ máme právnu analýzu, že právne možné to spraviť je,“ vysvetlil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

„Ústavný súd by v prvom rade posudzoval, či je takýto zásah proporcionálny, či bol nevyhnutne nutný alebo či neexistovali menej invazívne zásahy do základného práva,“ vysvetľoval podľa tvnoviny.sk v reportáži Miroslavy Ondrejíčkovej právnik Kamil Baraník z Právnickej fakulty UMB.

Pellegrini zatiaľ odmietol Ficov návrh na predvolebnú spoluprácu, hovoriť o nej považuje teraz za zbytočné

19.9.2021 (Webnoviny.sk) - Teraz hovoriť o predvolebnej spolupráci je úplne zbytočné. Predseda strany Hlas - ...

Dôležité je, že Ústavný súd už v minulosti pripustil povinné očkovanie detí.
„Povinné očkovanie tu už máme, máme hneď niekoľko vakcín, ktorými sa povinne očkuje už od mladého veku. Takže to by nebolo nič zvláštne, čo by u nás nemalo precedens,“ hovorí podľa tvnoviny.sk epidemiológ Martin Pavelka.

Daj vedieť svojím priateľom

5 komentárov na “Dôležitá správa! Krízový štáb rokoval o povinnom očkovaní. Lengvarský tvrdí, že to bude právne v poriadku

 • Doki58 píše:

  Čo tak pri vakcíne propagovať, ako predchádzať chorobe? Je to lacnejšie, účinnejšie a neriskantné oproti vakcíne. Alebo to neprináša pre určitých ľudí úžitok? Kto chce, nech sa dá očkovať, kto nechce, tým dajte zadarmo prípravky na posilnenie imunity, však očkovanie je tiež zadarmo.

 • hal píše:

  Pavelka klame.Experimentálna vakcína nikdy nemôže byť vnútená násilím.Norimberský dohovor to jasne zakazuje a títo páni to budú mať po čase až im skončí mandát veľmi ťažké.Dúfam.

 • Vladimír píše:

  Ak mi niekto bude siahať na život bude mi to už jedno do hrobu pojde so mnou aj ten čo mi pichne to svinstvo.vladimír katona

 • Janos Bejla píše:

  Môžem nasrať na vaše vakcíny 💉💉💉☠️☠️☠️💩💩💩

 • Miroslav Kolenič píše:

  Ale to nie sú vakcíny schválené v núdzovom stave!Ako sú na kiahne, tetanus,…. Čím viac bedete ľudí do toho tlačiť tým viac to nebudú chcieť. A vláda Vy ste zaockovaný?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*